077-2307771

ייצוג הורים כנגד רשויות הרווחה

ייצוג הורים כנגד רשויות הרווחה

בכל אותם מקרים בהם עולה חשד לכך שילד סובל מהזנחה על ידי הוריו, רשויות הרווחה בישראל רשאיות לשלוח לביתו עובדים סוציאליים על מנת לבחון את תנאי מחייתו של הילד ומצבו. במידה והעובד הסוציאלי מוצא שהורי הילד אינם מתפקדים וכי הילד נמצא בסיכון, הוא ימליץ על הוצאתו של הילד מהבית. הוצאת ילדים מהבית מתאפשרת אך ורק באמצעות צו בית משפט, אך יחד עם זאת חשוב לציין ולהבהיר שלהמלצותיו המקצועית של העובד הסוציאלי ישנה חשיבות רבה והשפעה מכרעת על החלטת בית המשפט.

חוק הנוער (טיפול והשגחה):

חוק הנוער (טיפול והשגחה) הינו חוק המסדיר את האופן בו יש לטפל בקטינים (מתחת לגיל 18) המתמודדים עם בעיות שונות במשפחה, כגון עבירות אלימות במשפחה, הזנחה וכדומה. במקרים בהם הורי הילד אינם מקיימים את חובותיהם בכל הנוגע להבטחת שלומו ורווחתו של הילד, רשויות הרווחה ובתי המשפט רשאים להוציא את הילד מהבית ולהעביר אותו לפנימייה או משפחת אומנה.

במקרה שבו רשויות הרווחה סבורות כי ילד נמצא בסכנה, הן רשאיות להוציא אותו מביתו למרכז חירום, באופן מיידי. מרכזי חירום ממוקמים במספר ערים בארץ. הקטין שוהה במרכז חירום ובמקביל משרד הרווחה פותח הליכים משפטיים נגד ההורים כדי לברר את העניין בבית משפט לנוער, שמחליט האם הקטין יוחזר למשפחתו, או יוצא ממנה ויועבר לפנימייה או למשפחת אומנה. על ההורים להוכיח בבית המשפט כי הילד הוצא מהבית ללא הצדקה.

העובד הסוציאלי המטפל בילד המצוי בסיכון, רשאי לפנות לבית המשפט לנוער ולבקש הוצאת אחד מהצווים הבאים:

  • צו השגחה המחייב את האחראים על הילד לפעול בהתאם לתכנית הטיפול אשר הותאמה בעבורם.
  • צו הוצאה ממשמורת- הוצאת ילדים ממשמורת הוריהם והעברתם לאחריות רשויות רווחה (צו זה הנו מוגבל בזמן וניתן להארכה מעת לעת).
  • צו ביניים- צו המורה להוציא ילדים ממשמורת ההורים באופן מיידי וזאת בגין מצבו של הילד הנמצא בסיכון (צו זה ניתן לתקופה מוגבלת של חודש ימים וניתן להאריכו בהתאם לצורך).

עורכת הדין אתי גוהר מתמחה בייצוג הורים המתמודדים עם הליכים להוצאת ילדיהם ממשמורתם, וזאת הן בפני גורמי הרווחה והן בפני בית המשפט. לעו"ד אתי גוהר ניסיון מעשי רב והצלחות רבות בהליכים כנגד רשויות הרווחה בעניין הוצאת ילדים מהבית.

לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-2307771

או השאירו פרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

לפתיחת הצ'אט
💬 צריכים עזרה?
דברו איתנו בוואטסאפ!