077-2307771

עורך דין הסכמי ממון

עורך דין הסכמי ממון

מה זה הסכם ממון?

הסכם ממון הוא הסכם בין בני זוג המסדיר את יחסי הממון שביניהם, כלומר קובע כיצד יתחלק ביניהם הרכוש האישי והמשותף במקרה של גירושין. הסכם ממון יכול להיערך לפני הנישואין, במהלכם, או בסופם.

בני הזוג רשאים לקבוע בהסכם את חלוקת הרכוש כרצונם, וכך הם יכולים לחלק את הרכוש באופן שונה מהחלוקה הקיימת עפ"י החוק.

על מנת שלהסכם הממון יהיה תוקף משפטי יש לאשר אותו בבית המשפט לענייני משפחה, או בבית דין דתי. בית המשפט או בית הדין הדתי יאשרו את ההסכם רק לאחר שיבדקו שבני הזוג עשו את ההסכם בהסכמה חופשית ושהם מבינים את ההסכם ואת תוצאותיו.

הסכם ממון שנכרת לפני הנישואין יכול להיות מאושר גם ע"י נוטריון או ע"י רושם הנישואין, במקום בית משפט או בית דין דתי.

הסכם ממון בין ידועים בציבור

בשונה מהסכם ממון בין בני זוג נשואים, הסכם ממון בין ידועים בציבור נכנס לתוקף כבר עם חתימתם של בני הזוג על ההסכם. כלומר- בניגוד לזוג נשוי אשר עורך הסכם ממון, במקרה של ידועים בציבור לא קיימת כל חובה חוקית לאשר את ההסכם בפני בית המשפט לשם מתן תוקף.

הצורך בעורך דין לשם עריכת הסכם ממון

הסכם ממון הנו מסמך משפטי בעל השלכות ארוכות טווח ולכן קיים הכרח לנסחו באמצעות עורך דין העוסק ומתמחה בדיני משפחה, אשר ייעץ ויסביר לבני הזוג את משמעות הוראות ההסכם.

עורכת הדין אתי גוהר עוסקת ומתמחה בעריכת הסכמי ממון, כאשר כל הסכם מותאם באופן אישי לבני הזוג. עורכת הדין אתי גוהר תסייע לכם לגבש הסכם ממון המבטא את רצונכם באשר לאופן חלוקת הרכוש, תוך הגנה על הזכויות הממוניות שלכם.

לאורך השנים, ערכה עורכת הדין אתי גוהר עשרות הסכמי ממון המבוססים על הידע המשפטי הרחב העומד לרשותה בתחום דיני המשפחה, וליוותה את הזוגות בבתי המשפט ובתי הדין בהליכי אישור ההסכם.

לייעוץ ראשוני התקשרו: 077-2307771

או השאירו פרטים בטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

עורכת דין גירושין

עורכת דין גירושין גם נישואים שהתחילו באהבה גדולה עלולים להגיע אל קיצם, ואין זה חריג כשהסטטיסטיקות מדברות על עלייה מתמדת

קרא עוד »
לפתיחת הצ'אט
💬 צריכים עזרה?
דברו איתנו בוואטסאפ!